+420 354 655 501–9 reservation.cz@cz.ensanahotels.com

Lázeňské město

Mariánské Lázně
 

Nejmladší západočeské lázně s bohatou historií i lázněmi 21.století

 

Mariánské Lázně jsou ozdobou České republiky v oblasti lázeňství.

TAM, KDE K VÁM HISTORIE PROMLOUVÁ….

Když se anglický král, nejmocnější vladař tehdejšího světa, Edward VII., rozhodoval, kde stráví léto, 9 krát zvolil Mariánské Lázně. Symbol luxusu, elegance a účinných léčebných postupů. Když jeho prapravnuk, princ Charles, zavítal do České republiky, opět přijel do Mariánských Lázní. Vzácné historické dědictví nádherných budov je v naší společnosti velmi vážené a navazujeme na něj po celou naši historii. Pokud navštívíte hotely naší společnosti, vrátíte se do doby, kdy luxus a elegance nebyly prázdné pojmy, ale skutečnost. Zážitek, který si dříve dopřávali jen mocní tohoto světa, nyní můžete mít i vy. Nabízíme vám 200 let zkušeností v péči o klienty, jejich pohodlí a zdraví. Dnes tak naleznete pod jednou střechou specializované lázeňské lékaře, gastroenterologa, urologa, specialisty na akupunkturu, rehabilitace a mnoho dalšího. . Samozřejmostí je důraz na kvalitní gastronomii, skvělé wellness zázemí a nádherné okolí Mariánských Lázní.

Když se J.W.Goethe v roce 1821 procházel po prosluněné lázeňské kolonádě, ochutnávajíc Ambrožův pramen, spadl mu pohled na mladičkou Ulriku von Lewetzov, okamžitě se zamiloval. I přes veliký věkový rozdíl spolu strávili 3 nádherné letní pobyty právě v Mariánských Lázní. Genius Loci tohoto místa jim dovolil překlenout věkový rozdíl 55 let. Pokud se chcete nechat strhnout atmosférou Mariánských Lázní, navštívit místa, kde se procházel Thomas Edison, Mark Twain, J.W.Goethe, Edward VII., Franc Josef I., nejbohatší muž tehdejšího světa – perský šáh nebo Miroslav Horníček, Ema Destinová a mnozí další, přijeďte do hotelů společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně a.s. a vyzkoušejte nejširší nabídku lázeňských procedur z přírodních zdrojů. Přes 200 let trvalo zdokonalení léčebných postupů na současnou úroveň, díky těmto zkušenostem a s využitím nejmodernějších lékařských poznatků v našich hotelích vám nabídneme to nejlepší, ať se již rozhodnete pro klasickou léčebnou péči nebo jen krátký wellness balíček s výběrem toho nejlepšího. Samozřejmostí je možnost návštěvy saun, bazénů, anebo ochutnávka minerálního pramene přímo ve vašem lázeňském hotelu.

naše videa

Film

Mariánské Lázně jsou nesporně jedním z nejkouzelnějších lázeňských míst v České republice. Historie lázní není dlouhá, je však o to zajímavější. Na místě, kde ještě v 18. století převažovaly bažiny a nepropustné lesy, vzniklo elegantní město s moderními budovami a velkým zájmem veřejnosti. Lázeňská atmosféra přelomu 19. a 20. století zůstala zachována až dodnes.

Podívejte se na naše videa na kanálu youtube

Edward VII., anglický král, byl skutečně impozantní muž. S jeho váhou mírně přes 130 kilogramů nešel přehlédnout, a i přesto patřil k nejelegantněji oblékaným mužům 19. století. Když se procházel za doprovodu lázeňského orchestru a ujídal jednu ze skvělých oplatek, ucítil mírné napínání spodního knoflíku svého saka. Nedal na tehdejší módu a raději si tento knoflíček povolil. Tak se zrodila tradice, která platí dodnes. U elegantně oblečeného pána je zapotřebí dodržet toto pravidlo – poslední knoflík u saka mít vždy rozepnutý. Tato tradice se rozšířila nejvíce, ale ani ty ostatní nesmíme zapomenout. Lázeňští lékaři, počínaje Johanem Nehrem, studovali lidské tělo a vliv přírodní léčby přes 200 let. Minerální vody, plyn, slatina v přesně dávkovaném postupu vám během vašeho pobytu mohou rapidně zlepšit zdravotní stav nebo uvolnit svaly, které jsou tak často ničeny moderním životním stylem. Slavní návštěvníci našeho města a jejich příběhy vás budou provázet na každém kroku, i díky nim bylo možné nastavit tyto tradiční lázeňské postupy a skloubit je s moderní medicínou, doplnit o úžasnou gastronomii, a to vše korunovat pokoji v historických budovách, které byly citlivě rekonstruovány, aby ukázaly návštěvníkům, styl 21. století.

PŘÍRODA A OKOLÍ MARIÁNSKÝCH LÁZNÍ

Nádherné lesy, které vyplňují okolí Mariánských Lázní lákají na procházky. Přes sto kilometrů upravených lesních cest a pěšin či parků dovolí načerpat energii z tohoto nekonečného zdroje. V okolí nalezneme zajímavé cíle, od jednotlivých minerálních pramenů přes rozhledny, útulné kavárničky, výběh daňků, zajímavá dětská hřiště, anebo jen památníky připomínající nám návštěvy jednotlivých slavných návštěvníků. Nesmíme také opomenout unikátní rašeliniště Smraďoch ležící uprostřed smrkového lesa jen 5 km od Mariánských Lázní. Nacházejí se zde tzv. mofety, což jsou vývěry sirouhličitých plynů, někdy také nazývané bahenní sopky. Dalším krásným místem je rybník a lovecký zámeček Kladská v centru nejcennějšího území Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Samozřejmě nechybí ani golfové hřiště, které založil Edward VII. Díky tomu je to jediné hřiště v Evropě, které má propůjčeno v názvu Royal od britské královské rodiny. Pokud si chcete vyzkoušet, jaké to bylo být šlechticem, určitě vyzkoušejte jízdu kočárem taženým koňmi. Nejlepší prázdniny nejsou jen o místě, kam jedete, ale co tam můžete zažít a jaké vzpomínky si přivezete!